top of page

ГОЛОВНА СТОРІНКА

Ласкаво просимо!

Вітаємо Вас на інформаційному сайті об'єднання співвласників багатоквартирного будинка (ОСББ) "Водограйна 7".

 

11 липня 2016 року наше об'єднання співвласників багатоквартирного будинку за адресою м Запоріжжя, вул. Водограйна, 7 було офіційно зареєстровано в органах виконавчої влади. Тепер ця дата - день нашого народження. Мешканці нашого будинку на загальних зборах прийняли рішення відмовитися від послуг комунальних підприємств міськвиконкому Запоріжжя і почати керувати своїм будинком самостійно. На сьогодняшній день у нас працює ревізійна комісія, Правління (7 чоловік), обрано голову Правління, яким стала жителька нашого будинку Євгенія Олександрівна Гуразда. На нашому сайті ми будемо висвітлювати діяльність ОСББ та тримати вас у курсі всіх наших новин і планів.

Що таке ОСББ?

Визначення «об'єднання співвласників багатоквартирних будинків» (ОСББ) закріплено в Законі України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»: це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використання їхнього спільного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

 

Чому створення ОСББ стало таким актуальним?

 

З 1 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», згідно з яким в багатоквартирних будинках, в яких не буде створено ОСББ і не буде прийнято рішення про управління будинком, з 1 липня 2016 року виконавчий орган місцевої влади призначить управителя. Простіше кажучи, житлово-експлуатаційні підприємства (ЖЕКи) будуть скасовані, а замість них будуть створені управляючі компанії, які за рішенням місцевої влади і будуть керувати будинком.

 

Керуюча компанія — що це?

 

Керуюча компанія - приватна фірма (або фізична особа-підприємець), основна функція якої - посередництво між власниками житла і тими юридичними і фізичними особами, які надають комунальні послуги. Керуюча компанія укладає договори на вивезення сміття, прибирання прибудинкової території, а також з постачальниками газу, гарячої та холодної води, світла, з сантехниками, будівельниками та іншими виконавцями різних ремонтних або профілактичних робіт. Плату за ці послуги і роботу керуючий пред'являє власникам житла у вигляді іменних платіжок.

 

Навіщо потрібно ОСББ?

 

Влада запевняє, що ці законодавчі зміни зроблені, насамперед, на благо самих же мешканців багатоповерхівок, а також з метою ліквідації монополії ЖЕДів.

Однак багато хто висловлює побоювання, що обслуговувати будинки, в яких так і не встигнуть створити ОСББ і вибрати обслуговуючу компанію, по суті залишаться ті ж самі ЖЕДи, тільки «перейменовані», з тим же якістю наданих ними послуг. При цьому останні можуть нав'язувати і завищені тарифи.

 

А якщо я не згоден?

 

Беручи до уваги те, що один багатоквартирний будинок - це одне ОСББ, нічого не поробиш, і якщо рішення про створення об'єднання прийнято більшістю (понад 50% власників квартир), то незгодним доведеться підкоритися. У Законі це питання чітко прописане: «Рішення загальних зборів, прийняті відповідно до статуту, є обов'язковими для всіх співвласників».

 

Що буде з комунальними тарифами?

 

Тарифи - це, мабуть, найголовніше питання, яке сьогодні хвилює жителів будинків, особливо в світлі істотного їх підвищення. Так, порядок обслуговування будинку, вибір обслуговуючої компанії, так само як і сам розмір тарифів за споживані мешканцями комунальні послуги, встановлюються виключно на загальних зборах співвласників.

 

Одним з плюсів для «осббшників» є те, що уклавши договір на обслуговування будинку, буде і з кого спитати. У цьому випадку вже не пройдуть відповіді ЖЕКу, що немає матеріалів, грошей і т.д., адже в разі невиконання умов договору ОСББ зможе розірвати його і перейти до іншої обслуговуючої компанії. Є надія, що це буде стимулювати здорову конкуренцію на ринку надання послуг з обслуговування будинків.

Крім того, ОСББ можуть користуватися державними і міжнародними програмами, спрямованими на розвиток енергозбереження. Так, держава може компенсувати частину кредиту, взятого будинком, наприклад, на утеплення стін і заміну вікон в під'їзді.

 

Що буде з поточними боргами мешканців перед ЖЕДами?

 

Борги власників окремих квартир не переходять в борги ОСББ, вони залишаються боргами перед ЖЕДом на підставі раніше укладеного між власником квартири і ЖЕДом двостороннього договору.

 

Чи зможутьт ОСББ брати кредит?

 

ОСББ може взяти кредит виключно за рішенням співласників, прийнятому на загальних зборах.

ПЕРВОЕ

 

Совладельцы дома через ОСМД самостоятельно формируют свой бюджет, определяют взносы на содержание дома, штатное расписание, персональный состав правления и сотрудников, самостоятельно определяют подрядчиков (вывоз мусора, дезинсекция и пр.) и условия работы с ними, имеют реальную возможность влияния на качество оказываемых ими услуг, самостоятельно определяют очередность работ по текущему ремонту дома.

ВТОРОЕ

 

В случае создания ОСМД существенно повышается заинтересованность, ответственность и, как следствие, эффективность управления общей собственностью, улучшается жилищно-коммунальное обслуживание.

ТРЕТЬЕ

 

Бывший собственник обязан принять участие в первом после приватизации капитальном ремонте дома - создание ОСМД «привлекает» из местного и государственного бюджетов средства на капитальный ремонт дома.

Преимущества ОСМД
ЧЕТВЕРТОЕ

 

В лице ОСМД у совладельцев дома появляется полноценный представитель их интересов, как перед органами власти, так и перед коммунальными службами и другими юридическими лицами.

ПЯТОЕ

 

Только ОСМД гарантированно может получить придомовую территорию в собственность, либо в пользование. Общество дает возможность избежать проблемы, которая сегодня является актуальной для множества горожан - сооружения на придомовой территории дополнительных строений, так называемого уплотнения застройки.

ШЕСТОЕ

 

С помощью ОСМД можно обеспечить привлечение дополнительного дохода на содержание дома из источников, которые ранее не использовались, или же «работали» на ЖЗК. К этим источникам относится, например, аренда подвалов, в том числе операторами телефонной, телевизионной и Интернет-связи и прочее.

© Інформаційний сайт Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Водограйна 7"

bottom of page